Sucha zabudowa stosowana jest dzisiaj do błyskawicznego wykańczania wnętrz mieszkań, domów, szkół, szpitali, urzędów oraz biurowców. Jest ona zaliczana do lekkich i prefabrykowanych technologii budowlanych, które są łatwe w montażu. Nie trzeba przy nich oczekiwać na długie łączenie konstrukcji klejami czy na wysychanie tynków, gładzi itp. Oczywiście sucha zabudowa możliwa jest również do mokrego wykańczania farbami i innymi preparatami. Dowiedz się, czym się ona wyróżnia.
Elementy suchej zabudowy
Obecnie prefabrykatami, które wchodzą w skład tzw. suchej zabudowy, są płyty gipsowo-kartonowe oraz płyty gipsowo-włóknowe. Coraz częściej stosuje się również płyty cementowe na rusztach metalowych lub na konstrukcjach drewnianych. Na rynku można również zauważyć innowacyjne elementy dedykowane do suchego wykańczania wnętrz. Stanowią je panele i płyty z tworzyw sztucznych, aluminium oraz ze szkła.
Co zaś może być wykonane w systemie suchej zabudowy? Obecnie w tej technologii przygotowuje się:
- ściany działowe różnej grubości,
- suche podłogi idealne pod ogrzewanie podłogowe,
- zabudowy poddaszy,
- obudowy zniszczony ścian,
- obudowy ścian magazynowych,
- elewacje,
- a także obudowy pionów instalacyjnych i kanałów kablowych.

Individual Łódź
Najpopularniejszym systemem suchej zabudowy są zaś sufity podwieszane, które pozwalają kryć nierówności sufitu właściwego. Pięknie wyglądają w przestrzennych geometrycznych wzorach wraz z oświetleniem LED, dlatego ekipy remontowe tworzą je na zlecenie właścicieli mieszkań, domów, hoteli, restauracji i właścicieli różnych obiektów reprezentatywnych.
Zalety suchej zabudowy
Największą zaletą suchej zabudowy jest błyskawiczność prac remontowych z ich wykorzystaniem. Nic dziwnego, że dzisiaj niektóre firmy są gotowe nawet na wykańczanie wnętrz biur czy mieszkań właśnie z wykorzystaniem tego systemu. To oferuje m.in. firma Individual z Łodzi, który podkreśla wysoką jakość tejże budowlanej technologii.
Sucha zabudowa wyróżnia się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi oraz ogniochronnymi. Świetnie wygłusza pomieszczenia i idealnie kryje sieci sanitarne oraz wszelkie instalacje. Oprócz tego wspomnieć należy o lekkości. To ona wpływa na niskie koszty zabudowy suchej oraz na jej szybki montaż. Brak kurzu przy remoncie, brak hałasu, klejów, zapraw i nieprzyjemnych zapachów chemii, gwarantowany.
Wspomnieć należy również o walorach użytkowych pomieszczeń. Sucha zabudowa pozwala na dużą swobodę w aranżacji wnętrz. Jest ona łatwa w demontażu i modyfikowaniu, czego dowodem są sufity podwieszane – prawdziwy wnętrzarski hit.