Umiesz układać płytki, malowanie ścian też wychodzi ci dobrze, razem z kolegą stawialiście ścianki działowe, a kiedyś współpracowałeś nawet z kilkoma ludźmi przy większych robotach ogólnobudowlanych. Może warto takie doświadczenie wykorzystać i założyć firmę budowlaną, która na stałe zajmować się będzie pracami wykończeniowymi i modernizacją domów? Jest to wciąż na naszym rynku działalność opłacalna, bo dobrych majstrów jest naprawdę niewielu.

Jakie usługi świadczy firma remontowa?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta – usługi remontowe. Ale zakładając firmę oferującą remonty wnętrz, czy inne prace budowlane musisz trochę bardziej uszczegółowić swoją ofertę. Remonty domów, remonty mieszkań, czy wykańczanie wnętrz dzielą się na pewne specyficzne zadania i klienci mogą chcieć wiedzieć, czy będzie można ci powierzyć wszystkie prace remontowe w ich lokalu, czy tylko część, a jeśli część, to jaką. Przedsiębiorstwo budowlane Ber-Tom specjalizuje się na przykład w układaniu glazury, szpachlowaniu, malowaniu wnętrz i tapetowaniu ścian, ale montuje także sufity podwieszane i docieplenia budynków, czyli prace ogólnobudowlane. Zagadnienie dom remont obejmuje czasem niewielki zakres robót, a innym razem usługi wykończeniowe oznaczają pełne wykończenia świeżo postawionego budynku od piwnic po poddasze. Dlatego chcąc zająć się usługami remontowo-budowlanymi powinieneś być przygotowany na bardzo różne zlecenia, od różnych ludzi i dotyczące zarówno dużych domów, jak i małych mieszkań remont których nie zajmie ci dużo czasu.

Individual Łódź

Individual Łódź

Modernizacja mieszkań jako sposób na życie

Jeśli często wykonujesz prace remontowo-wykończeniowe to znaczy, że nie tylko lubisz to robić, ale także, dzięki zdobytemu doświadczeniu, na pewno potrafisz. W końcu każda nowa budowa, to nowa wiedza i to zarówno w zakresie wykonania prac, jak i kontaktów z klientem, spełnianie jego wymagań i oczekiwań. Modernizacja mieszkań musi w końcu przebiegać zgodnie z życzeniem inwestora, a współczesne budownictwo mieszkaniowe pozwala na osiągnięcie wielu ciekawych rozwiązań. Wybrane przez klienta przedsiębiorstwo remontowo-budowlane musi nie tylko dobrze zrozumieć zlecone mu zadania, ale także prawidłowo czytać projekt oraz wiedzieć co i gdzie na rynku można dostać w korzystnej cenie. Usługi ogólnobudowlane bowiem to także zakupy na budowę, dostarczenie materiałów przez zakład budowlany, który te materiały będzie później wykorzystywał. Dużym atutem jest możliwość zaoferowania, oprócz typowych usług budowlanych, także właśnie tę znajomość rynku, która twojemu klientowi pozwoli zaoszczędzić na materiałach budowlanych. Nikt nie lubi wydawać pieniędzy, dlatego klient bardzo będzie sobie cenił zleceniobiorcę, który będzie w stanie dla niego zaoszczędzić.