Malowanie ścian wewnętrznych jest jedną z najpopularniejszych form przeprowadzania remontów zarówno w domach, jak i w mieszkaniach. Aby uzyskany efekt był jak najbliżej tego oczekiwanego, warto zlecić wykonawstwo najbardziej doświadczonym firmom remontowym. Profesjonalne prace malarskie tylko na pierwszy rzut oka mogą wydawać się banalnie proste. W jaki sposób fachowcy zabezpieczają pomieszczenie i jakich farb używają?

Zabezpieczenie malowanego pomieszczenia

Zabezpieczenie pomieszczenia jest bardzo istotne, jeśli chodzi o prace malarskie. To dzięki temu procesowi można uchronić powierzchnie przed ewentualnymi rozbryzgami lub zaciekaniem farby. To zabezpieczenia podłóg oraz mebli używa się specjalistycznych folii malarskich, charakteryzujących się różną grubością. Te wytrzymalsze warto zastosować w miejscach, w których poruszają się wykonawcy. W zależności od zaistniałych potrzeb arkusz folii malarskiej może mieć od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych, co wyklucza konieczność łączenia ze sobą poszczególnych płatów materiału. Do zabezpieczenia miejsc newralgicznych takich jak listwy przypodłogowe, czy połączenia parapetów wewnętrznych ze ścianami, stosuje się taśmy malarskie.

Wyznacznikiem ich jakości jest przede wszystkim zastosowany klej, który nie może być zbyt słaby, aby farba nie podciekała, ani zbyt mocny, aby podczas zrywania taśmy nie doszło do uszkodzenia konkretnej powierzchni. Aby mieć pewność, że pomieszczenie zostanie zabezpieczone z troską o najmniejszy nawet detal, warto zaufać najlepszym firmom remontowym, do których zdecydowanie zalicza się Individual z Łodzi. Po właściwym oklejeniu przestrzeni można przystąpić do dalszych prac. Jakie farby wybrać?

Dopasuj rodzaj farb do pomieszczenia

Individual Łódź

Individual Łódź

O tym, jakie konkretnie rodzaj farby sprawdzi się w konkretnym pomieszczeniu, warto chwilę zastanowić się nad tym, jaką funkcję dana przestrzeń pełni. Jeżeli chodzi o pokoje dzienne, to doskonale sprawdzą się tutaj farby ceramiczne, których głębia koloru jest w stanie nadać każdej przestrzeni indywidualnego charakteru. W przedpokojach i wiatrołapach warto postawić na farby odporne na zabrudzenia, ponieważ ściany są w tych miejscach najbardziej narażone na zanieczyszczenia wnoszone bezpośrednio z zewnątrz.

W łazienkach i kuchniach świetnie sprawdzą się farby lateksowe i akrylowe, których hydrofobowa struktura jest zupełnie obojętna na działanie wilgoci. Malowanie pomieszczeń to również estetyczne wykończenie sufitów. Tutaj idealnym rozwiązaniem są białe farby antyrefleksyjne, które obijają promienie słoneczne w takich sposób, że sufit sprawia wrażenie idealnie równego nawet wtedy, gdy występują na nim małe niedociągnięcia.