Zarówno wykończenie pierwotne łazienki, jak i remont tego pomieszczenia, wiążą się z koniecznością zatrudnienia wielu specjalistów: budowlańców, energetyków, elektryków, glazurników i oczywiście hydraulików. Warto zatem przy tego typu inwestycjach podejmować współpracę z firmami o szerokiej specjalizacji. Dzisiaj jeden wykonawca remontu, to niższe koszty wykonanych usług. Dowiedz się, z czym wiąże się modernizowanie łazienki.

Prace elektroinstalacyjne

Jeśli chodzi o modernizacje łazienki, warto wiedzieć, że ich częścią są bardzo złożone prace elektroinstalacyjnePrzewody prądowe w tego typu pomieszczeniach muszą być bowiem w odpowiedni sposób zabezpieczone przez działaniem wody i wilgoci, a także nagłych zmian temperaturowych. Obecnie popularne jest tworzenie instalacji słaboprądowych i bezpuszkowych, które są łatwiejsze w montażu, a także korzystniejsze, jeśli chodzi o bilans energetyczny. Modernizując łazienkę, sprawdzaj zawsze, czy dana firma posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonawstwa prac elektroinstalacyjnych. Ważne, żeby nasz biznesowy partner, miał również odpowiedni sprzęt pomiarowy i doświadczenie w ocenie bilansów energetycznych.

Prace hydrauliczne

Prace hydrauliczne w łazience są jeszcze bardziej złożone, niż te elektryczne. Dotyczą one bowiem nie tylko ciepłej wody użytkowej, sieci kanalizacyjnej oraz wodnej, czy białego montażu takich konstrukcji, jak prysznice, zestawy WC, umywalki oraz wanny, ale również instalacji grzewczych. Przy modernizacjach łazienekczęsto wykonywane są także prace związane z udrażnianiem rur, wymianą ich uszczelek, czy większych konstrukcji – np. przy podłączaniu pompy wodnej, czy kotła piątej klasy. Pamiętaj zatem: remont toalet i łaźni to, nie tylko ich aranżacja wykończeniowa, ale także zapewnianie im wysokiego poziomu funkcjonalności.

Prace budowlane

Prace budowlane przy modernizacjach łazienki, są wykonywane zarówno przy etapie przygotowania pomieszczenia (np. kucie murów), instalatorstwa elektrycznego (np. wykonawstwo sufitów podwieszanych z oświetleniem LED), instalatorstwa hydraulicznego (np. murowanie rur), jak i wykończenia wnętrza (np. prace tynkarskie, malarskie, glazurnicze). Ważne jest zatem współpracowanie z firmami, które zajmują się wszystkimi tymi działaniami. Nie tylko pozwoli to na szybszą realizację inwestycji, ale także na obniżenie kosztów, czy na podwyższenie jakości dotyczącej późniejszej eksploatacji pomieszczenia. Mowa np. o wdrożeniu odpowiednich technologii proekologicznych. Kompleksowość prac budowlanych, instalatorskich i wykończeniowych, zapewni Ci firma Individual z Łodziktóra jest w stanie zaaranżować łazienki w stylach skandynawskim, rustykalnym, naturalistycznym, klasycznym, awangardowym, modernistycznym itd.